מערכות חימום חסכוניות – כל הדרכים לחמם את הבית בלי לרוקן את הכיס

חורף – גשמים, ברקים, קר מאוד בחוץ והחושך מגיע מוקדם, ומה יכול להיות יותר כיף מלהגיע הביתה אחרי יום עבודה עמוס ולהיכנס לבית חמים ונעים, שעוטף אותך מהרגע שכף רגלך דרכה בו?

כדי לזכות לפינוק הזה, יש צורך בהתקנה של פתרונות חימום לבית. הבעיה היא שפתרונות חימום כמו מערכות הסקה ביתיות נוטים להיות יקרים, ולהעמיס על החשבון החודשי. אז איך בכל זאת נהנים מבית חמים בימי החורף, ועדיין לא קורעים את הכיס? המדריך הבא יציג כמה ממערכות החימום החסכוניות ביותר בשוק! 

מזגן

אחד הפתרונות המובילים בישראל לחימום לבית הוא כמובן המזגן. לכולנו יש לפחות אחד כזה בבית (הרי אי אפשר לשרוד את הקיץ בלי להיעזר במזגן), ולכן אנחנו נוטים להשתמש בו גם בחורף. כמובן, כולנו גם מודעים לחסרונות המרכזיים של המזגן, שלרוב מייבש את האוויר וגורם לתחושה מחניקה ואף לכאבי ראש, ובמקרים מסוימים גם לרעש בלתי נסבל. הוא אמנם נחשב לפתרון חסכוני יחסית, שכן אינו דורש עלות התקנת תשתיות כמו פתרונות חימום לבית אחרים, אך הוא נחשב לפתרון הפחות נעים ובריא מבין האפשרויות השונות – ולכן כדאי להימנע ממנו. 

קמיני עץ 

פתרון נוסף לחימום לבית הוא קמינים – קמיני עץ קלאסיים, שעושים שימוש בשריפה של עץ או שבבי עץ כדי לחמם את החלל. קמין עץ נחשב לפתרון מחמם, נעים וחסכוני במיוחד, אך יש לו שני חסרונות עיקריים. ראשית, הוא נחשב פתרון נקודתי (כלומר, הוא נוגע בעיקר במרחב הסובב אותו, ולא מגיע לחלל הבית כולו), ושנית, הוא נחשב לאחד הפתרונות המזהמים ביותר שאפשר למצוא היום בשוק בשל שריפת העץ. לכן, אנשים רבים נמנעים מלהשתמש בקמיני עץ ומחפשים פתרון ירוק יותר. 

רדיאטורים

רדיאטור הוא עוד פתרון חימום שכדאי לשקול – הרדיאטור הוא קל להתקנה, מספק חום נעים ונחשב בטיחותי וידידותי לסביבה. הרדיאטור מורכב מגוף חימום ובתוכו נוזל; כאשר מדליקים אותו, הנוזל מתחמם והחום נפלט אל חלל החדר. הרדיאטור נחשב לגוף חימום חסכוני יחסית, אך חשוב לדעת שהחום שלו מתפזר בצורה איטית, ולכן במובן מסוים הוא נחשב לפתרון נקודתי ולא לכזה המתפזר באחידות ובמהירות בכל הבית. כמו כן, הוא בולט מאוד בחלל ולכן יכול להפריע למראה העיצובי של הבית. 

חימום תת רצפתי חשמלי 

אחת הדרכים הפופולריות לחימום לבית הוא חימום תת רצפתי. כשאומרים חימום תת רצפתי מתכוונים למערכת לחימום הבית שמורכבת מצנרת מים המותקנת מתחת לרצפה ופועלת באמצעות משאבת חום חשמלית. המערכת הזו אפקטיבית וחסכונית, ומחממת את הבית בחום נעים, וכן היא ידידותית מאוד לסביבה ולא מרעישה. על אף שההפעלה היומיומית נחשבת זולה וחסכונית לעומת פתרונות אחרים, כן חשוב לציין כי ההתקנה והתחזוקה יכולים להיות יקרים מאוד, שכן יש צורך בהרמה של הריצוף. כמו כן, כיוון והחום צריך "לעבור" את הרצפה כדי להגיע אלינו, נדרשת לא מעט אנרגיה – וכך גם המחיר החודשי עלול לטפס לעומת פתרונות חדשניים יותר. 

פנל חימום רצפתי

פנל חימום רצפתי בשילוב פרקט אצל לקוח

פתרון חימום לבית שנחשב לחדשני ולחסכוני ביותר הוא חימום רצפתי באמצעות פנלים – מערכת טרמודול המהפכנית. מערכת החימום הזו היא מערכת של פנלים מחממים המתלבשים על הפנלים של הקיר, ופועלת באמצעות תשתית חשמלית פשוטה. הפנלים מאפשרים פיזור אחיד ומקיף של החום בחלל, הם ידידותיים לסביבה ואינם מזהמים, וכן מאפשרים התקנה מהירה ופשוטה שלא דורשת החלפת ריצוף או התקנת תשתית מורכבת. אחת הסיבות שהמערכת נחשבת חסכונית כל כך נובעת מכך שהיא מחממת את היקף החדר, כך שהחום מטפס לקירות ונאגר בהם לאורך זמן. למעשה, המערכת צורכת עד שני שליש מהאנרגיה של חימום תת רצפתי! 

אם אתם מחפשים מערכת חימום שהיא גם חסכונית, גם קלה לאחזקה ותחזוקה וגם לא דורשת שינויים משמעותיים בבית – מערכת טרמודול עונה על כל התנאים האלו, ותבטיח לכם הגעה לבית חמים ונעים בכל תקופת החורף! 

בין אם אתם לקראת מעבר לבית חדש וצריכים להחליט האם להתקין מערכת חימום לבית, בין אם אתם שוקלים להחליף את מערכת ההסקה הנוכחית שלכם ובין...
חורף – גשמים, ברקים, קר מאוד בחוץ והחושך מגיע מוקדם, ומה יכול להיות יותר כיף מלהגיע הביתה אחרי יום עבודה עמוס ולהיכנס לבית חמים ונעים,...
בונה או משפץ?

השאירו פרטים בטופס או פשוט חייגו: 055-6804425

לקבלת הצעה מותאמת אישית!