הסקה ביתית בגז, מהם היתרונות והחסרונות?

בין אם אתם לקראת מעבר לבית חדש וצריכים להחליט האם להתקין מערכת חימום לבית, בין אם אתם שוקלים להחליף את מערכת ההסקה הנוכחית שלכם ובין אם אתם רגע לפני שיפוץ משמעותי בבית – אתם בטח שוקלים להתקין הסקה ביתית בגז. 

מערכת חימום בגז היא מערכת חימום פופולרית המבוססת על תשתית גז נרחבת בבית. הגז מחמם את המים לטמפרטורה גבוהה, ואותם מים חמים עוברים ברדיאטורים או בצנרת תת רצפתית, מחממים את החלל עצמו, וכך יוצרים בית חמים ונעים בימי החורף הקרים. 

לצד היתרונות הרבים של מערכת הסקה ביתית בגז, יש לה גם לא מעט חסרונות. רגע לפני שאתם מחליטים החלטה כל כך חשובה בבית שלכם, זה הזמן לשקול את שני הצדדים של המטבע בכל הנוגע להסקה ביתית בגז – ואנחנו כאן לעזור לכם עם כל מה שחשוב וצריך לדעת!

היתרונות של הסקה בגז

למערכת הסקה בגז יש כמה יתרונות חשובים שהפכו אותה לאחת ממערכות החימום הפופולריות בעולם. אילו היתרונות העיקריים: 

  • אמינות ואיכות – מערכת הסקה ביתית בגז היא מערכת אמינה לחימום הבית, מערכת איכותית שמספקת חום נעים (חום נעים יותר משמעותית מחום של מזגן, למשל). 
  • מהירות – במערכת הסקה בגז, ניתן להגיע לטמפרטורות הרצויות במהירות גבוהה, וכך לחמם את הבית בתוך זמן קצר. 
  • מערכת בקרה – מערכת ההסקה היום נשלטת באמצעות מערכות בקרה קלות ואינטואיטיביות לשימוש, ואף במקרים של "בית חכם" ניתן לשלוט בהן מרחוק, וכך כבר מהעבודה תוכלו לקבוע את הטמפרטורה וכן להדליק ולכבות. 

החסרונות של הסקה בגז

לצד היתרונות הרבים והחשובים של הסקה בגז, יש כמה חסרונות שחשוב מאוד להכיר לפני שבוחרים במערכת הסקה כזו, כאשר החסרונות העיקריים הם: 

  • זיהום הסביבה – אחד החסרונות העיקריים של הסקה בגז הוא הזיהום הסביבתי שנגרם כתוצאה משריפת הגז. שריפת גז אמנם טובה יותר לסביבה מאשר שריפה של שמן או פחם, אך עדיין מדובר על חומר מזהם (שאף יכול לפגוע בנו בריאותית) וישנן אלטרנטיבות בשוק שהן ירוקות וטובות יותר.
  • עלות – על אף עתודות הגז שהתגלו בישראל, גז עדיין נחשב למוצר יקר כאן וישנן אלטרנטיביות שהן משתלמות יותר לחימום הבית ושווה לשקול אותן.  
  • תשתית הסקה לגז – אם אין לכם תשתית מסדרת, יש צורך להתקין תשתית גז, מה שמגביר משמעותית את העלויות. כמו כן, יש צורך בתחזוקה קבועה של מערכת ההסקה והתשתית. 

הבחירה הנכונה במערכת הסקה לבית

כמו שאפשר לראות, למערכת הסקה בגז יש יתרונות חשובים – אך יש לה גם חסרונות משמעותיים שיש לקחת בחשבון. כשבוחרים הסקה לבית חשוב לבחון היטב את כל הצדדים, שכן מדובר על החלטה משמעותית ויקרה, שתלווה אתכם שנים ארוכות קדימה.

אחת האלטרנטיבות המובילות להסקה בגז היא חימום באמצעות פנלים של טרמודול. המערכת של טרמודול היא מערכת חימום רצפתי, שעושה שימוש בפנלים המקיפים את הקירות ומחממים את הבית באמצעות תשתית חשמל פשוטה. המערכת של טרמודול היא מערכת ירוקה, חסכונית ויעילה אנרגטית, וההתקנה שלה קלילה ולא דורשת תשתיות מיוחדות (אלא רק שקע אחד בכל חדר!). כמו כן, מערכת טרמודול מחממת את הבית במהירות בחום נעים שאינו מחניק, וכן כוללת מערכת בקרה חכמה ופשוטה.

רגע לפני שאתם בוחרים בהסקה ביתית בגז, כדאי לכם לבדוק את מערכת הפנלים החכמים של טרמודול, ולקבל החלטה חכמה ומושכלת. 

בין אם אתם לקראת מעבר לבית חדש וצריכים להחליט האם להתקין מערכת חימום לבית, בין אם אתם שוקלים להחליף את מערכת ההסקה הנוכחית שלכם ובין...
חורף – גשמים, ברקים, קר מאוד בחוץ והחושך מגיע מוקדם, ומה יכול להיות יותר כיף מלהגיע הביתה אחרי יום עבודה עמוס ולהיכנס לבית חמים ונעים,...
בונה או משפץ?

השאירו פרטים בטופס או פשוט חייגו: 055-6804425

לקבלת הצעה מותאמת אישית!