מידע טכני - טרמודול מערכת חימום רצפתי

מערכת חימום הקפית לבית

טרמודול היא מערכת חימום רצפתי ייחודית, איכותית ומהפכנית
המיוצרת באיטליה ונוכחת בכל חלקי העולם.

בניגוד למערכת תת-רצפתית שיושבת מתחת לריצוף, או מערכת חימום התלויה על הקיר כמו רדיאטור, המערכת של טרמודול מחממת דרך פנלי הרצפה המורכבים לאורך הקיר – פשוט אך גאוני! מדובר על מערכת חכמה, הצורכת אנרגיה בחסכנות, עומדת בסטנדרטים אירופאיים מחמירים ונחשבת לאחת ממערכות החימום הכי ירוקות שקיימות, תוך סיפוק פתרונות חימום לבית וחימום אופטימלי, מקיף ואחיד לבית.

מה מייחד את טרמודול מאחיותיה המחממות האחרות, איך המערכת פועלת באופן טכני, למה היא חסכנית באנרגיה ולמה חימום דרך הפנלים הוא הפתרון האופטימלי לבית? כל הפרטים כאן!

קרינה

ערכי קרינה במיליגאוס בהשוואה למכשירי חשמל ביתיים
 

האם מערכת טרמודול החשמלית יש לה קרינה ?

התקן הישראלי

טופס אישור תקן סופי ממכון התקנים הישראלי

תקנים שונים ותקן ישראלי

מידע מפורט

חוברת באנגלית עם מידע נרחב לגבי המערכת. Thermodul- in English.

קטלוג טכני נרחב על חלקי המערכת השפעת החום ופיזרו בחלל

האם מערכת טרמודול החשמלית פולטת קרינה מסוכנת?

נתחיל עם התשובה לשאלה: לא.

גופי החימום של המערכת החשמלית לא פולטים קרינה מסוכנת, וגוף החימום הפנימי הוא כמו של טוסטר שיש לכולנו במטבח.

בהשוואה למערכת חימום תת-רצפתי, מערכת טרמודול מבזבזת כ-35%-45% פחות מכמות החשמל של מערכת חימום תת-רצפתי המופעלת על תשתית חשמל, וכ-45%-70% פחות חשמל ממערכת חימום תת-רצפתי המופעלת על תשתית מים.

עדיין מודאגים? כדאי להכיר את הטבלה של משרד איכות הסביבה להשוואה בין כל מכשירי החשמל בבית מבחינת כמות קרינה, זמן חשיפה ומרחק. מהטבלה ניתן לראות שטרמודול מקרינה פחות מנורת חשמל ופחות ממחשב ביתי – ולא סתם פחות, אלא עשירית מהקרינה שמקבלים ממחשב!

השוות בין מדדי הקרינה במוצרי חשמל ביתיים נפוצים, ובין מדדי הקרינה במערכת טרמודול

מידע טכני על מערכת טרמודול - איך עובדת המערכת?

הפנלים מנפיקים חום, שזורם למעלה לאורך הקיר ונפלט ממנו. כך החלל כולו מתחמם – מהרצפה ועד התקרה, ומתפזר לאורך כל השטח. החום שנפלט הוא חום נעים ונוח, שלא מייבש את החלל ולא מפזר בקטריה (בניגוד למזגן, למשל).

המערכת מורכבת מכמה חלקים:

 • פאנל חימום עצמו, פאנל אלגנטי עשוי אלומיניום עם רדיאטור קדמי שזמין בצבעים שונים (כאשר לבן הוא הפופולרי ביותר)
 • ליבת חימום, שמגיעה בעוצמות שונות (140-400 W) ובאורכים שונים
 • מוט תמיכה מאלומיניום עם ברגים
 • פינות חיצוניות ופנימיות עשויות PVC
 • צינור אלומיניום למעבר של כבלים
 

כל פנל מחובר זה לזה, בצורה הזו לאורך הרצפה:

תיאור איך המערכת עובדת

לפרטים טכנים נוספים על המערכת ניתן להציץ בחוברת ההסברה באנגלית

טרמודול אנגלית חוברת הסבר נרחב

חימום באמצעות מערכת טרמודול - הכי חסכונית באנרגיה!

אחד היתרונות הגדולים ביותר של המערכת הוא החיסכון המהותי שלה באנרגיה. אבל למה זה בעצם ככה, ומה הופך אותה לכל כך חסכונית ואקולוגית? אז יש לכך מספר סיבות טכניות:

 

 • הספק החימום הנצרך לחימום החלל מנוצל בצורה מאוד יעילה 
 • החימום מקיף את החדר, ויוצר פיזור חום אחיד ברחבי החלל
 • כיוון והמערכת מותקנת על פנלים, החום מטפס גם על הקירות ולא "בורח"
 • למערכת יש טרמוסטט, ושליטה נפרדת בכל חדר
 

מכל הסעיפים הנ"ל ניתן לקבוע באופן חד משמעי – מדובר על מערכת יעילה מאוד,  שיודעת כיצד לפזר את החום בצורה הטובה ביותר כדי לחמם את כל החלל מהרצפה עד התקרה. החום שמטפס למעלה "שובר" את הקרנת הקור מהקירות הקרים, והקירות – שבדרך כלל פולטים קור לא נעים – פתאום תורמים לחימום החדר. כך החום מתפזר במהירות ברחבי הבית ויוצר תגובה מהירה מבית קר ומקפיא לבית נעים וחמים. בגלל הפיזור הייחודי של החום, כבר בטמפרטורה של 20-22 מעלות הבית נעים! 

החיסכון המשמעותי באנרגיה לחימום הופך את המערכת למערכת ירוקה ואקולוגית, ובאיטליה ניתן לקבל על המערכת החזר מס בזכות ההשקעה במערכת ירוקה!

מה ההבדל בין חימום בפנלים לחימום תת-רצפתי?

ה"מתחרות" העיקריות של מערכת טרמודול הן מערכת תת-רצפתית ומערכת הסקה. יש כמה הבדלים עיקריים בין המערכות האלו, וכמו שתראו מיד, מערכת הפנלים מתעלה עליהן בכמה קריטריונים חשובים:

 • פיזור החום – כמו שניתן לראות באיורים, הפיזור האחיד, העוטף והייחודי של טרמודול שונה מאוד ממערכת חימום תת-רצפתי (שמקיפה את החלל, אך מגיעה מלמטה בלבד וכך יוצרת הבדלי טמפרטורות משמעותיים בין הרגליים לראש), וממערכת חימום על ידי הסקה (שמגיעה ממקור ספציפי אחד, ולא מקיף). מערכת טרמודול שומרת על טמפרטורה אחידה ופיזור חום אופטימלי בכל החלל, וההבדל בין הרגליים לראש הוא פחות מעשירית המעלה!
 
 •  התקנה ותיקונים – חימום בפאנל רץ לאורך הקירות, ולכן נחשב חיצוני ואינו דורש שינוי בתשתית הרצפה. במקרה של תקלה, כל חשמלאי יוכל לטפל באופן נקודתי וזול. חימום תת-רצפתי, כשמו כן הוא, ממוקם מתחת לרצפה. לכן, ההתקנה שלו דורשת החלפת ריצוף, וכל תקלה דורשת הרמה של הרצפה.  
 
 • מהירות – חימום דרך פנלים הוא חימום מהיר, יעיל ואפקטיבי. תוך זמן קצר (כשעתיים) הוא מביא את הבית לטמפרטורה הדרושה, מבלי לצרוך הרבה אנרגיה. חימום תת-רצפתי, לעומת זאת, דורש בין 48-72 שעות בהפעלה ראשונית על מנת להגיע לטמפרטורה אופטימלית. אגב, בתקופות של שינויי טמפרטורה גדולים כמו ימים חמים באמצע החורף (דבר שקורה לא מעט אצלנו…) לחימום התת-רצפתי לוקח הרבה מאוד זמן להתקרר, וקש להיפטר מחימום עודף. 
 
 • אנרגיה – וכמו שכבר ציינו, טרמודול היא מערכת אקולוגית וחסכנית באנרגיה, ונחשבת למוצר ירוק מאוד. זאת בניגוד למערכת תת-רצפית, שאינה חסכנית ונחשבת בזבזת ולא ידידותית לסביבה. למעשה, חימום תת-רצפתי עושה שימוש ב150-200 וואט למטר מרובע, כאשר בחימום פאנלים משתמשים ב-55-70 וואט למטר מרובע (הבדל שיראה את עצמו גם בחשבון החשמל!)
 
 • בחירות עיצוביות – לרוב, אנשים מעוניינים לשלב חימום תת-רצפתי עם פרקט עץ חמים. אך ישנה הגבלה על סוג הפרקט שניתן לבחור – מומלץ להשתמש רק בפרקט עץ בעובי 10 מ"מ, כדי שהחום המופק ממערכת החימום לא יצטרך לעבור דרך ארוכה עד שיגיע לחלל החדר. לכן, הבחירות העיצוביות מוגבלות באופן משמעותי! פנלים, לעומת זאת, לא קשורים לריצוף – ולכן אפשר לבחור כל סוג של ריצוף וכל סוג של פרקט, ואף אין הגבלה על שטח הקיר. הפנלים מגיעים בצבע לבן, אך ניתן לבחור מתוך מגוון צבעים נוספים. 
 

ומה ההבדלים בין טרמודול למערכות חימום אחרות? הטבלה הבאה תעזור לכם לקבל מושג לגבי היתרונות והחסרונות של כל מערכת:

בונה או משפץ?

השאירו פרטים בטופס 

תקנים טרמודול - תקנים מחו"ל ותקן ישראלי

כמו כל פעם שמתקינים מערכת חשמלית משמעותית בבית, חשוב להסתכל על התקנים השונים ולראות היכן המערכת אושרה, ויותר מזה חשוב לדעת אם היא לא אושרה.

אז מבחינת תקנים, הנה כמה נתונים חשובים:

 • המערכת יושבת תחת כל התקנים המחמירים ביותר של אירופה. 
 • המערכת אף נחשבת מערכת ירוקה, והיא עד כדי כך ירוקה ואקולוגית לסביבה שבאיטליה ניתן לקבל עליה החזר מס בזכות ההשקעה במערכת חוסכת אנרגיה!
 • באיטליה ניתן למצוא תקן מיוחד למכשירים שיכולים להיות בפעוטונים. המערכת עומדת גם בתקן הזה, שכן לא ניתן לקבל כוויה מהמערכת והיא אינה מסוכנת.
 • בנוסף לתקנים האירופאיים המחמירים, המערכת עונה גם על התקן הישראלי

תקן חברת חשמל ומכון תקנים

לצפיה  והורדה לחץ כאן   (4 עמודים ) 

לתקן מורחב לחץ כאן  (123 עמודים )

מהם היתרונות הטכניים של מערכת טרמודול?

את היתרונות של מערכת טרמודול המהפכנית כבר הצגנו לאורך העמוד, אך כדי לסכם, הנה כל הנקודות החשובות המציגות את היתרונות המדהימים של המערכת:

 

 • פיזור חום אחיד – גופי החימום מפוזרים סביב החדר כולו, וכן אין פליטת חום רק בחלק אחד ואין הבדלי טמפרטורות בין הרגליים לראש. כמו כן, החום נאגר בקיר, ולכן המערכת מנטרלת את הקור הנפלט מהקירות. החום עצמו הוא נעים ולא מייבש את האוויר.
 
 • חיסכון באנרגיה – המערכת נחשבת ידידותית לסביבה וחסכונית באנרגיה. בנוסף, כיוון והיא משתמשת בקיר בתור פלטפורמה לאגירת חום, היא שומרת על בית נעים לאורך זמן ונדרשת פחות אנרגיה להשאיר את החדר חמים. 
 
 • תיקון והתקנה – התיקון וההתקנה נוחים, נגישים וקלים, שכן המערכת היא חיצונית ואין כל בעיה להגיע אליה. כמו כן, כל חשמלאי יכול להתקין ולתקן את החימום ואין צורך בינסיון מיוחד.
 
 • אין הגבלה עיצובית – המערכת לא תופסת מקום על הקיר ואין לה הגבלות על ריצוף, ולמעשה היא משתלבת בכל חלל.

אם אתם מחפשים את פתרון החימום האידיאלי לביתכם, אין ספק שחימום רצפתי חשמלי דרך הפנלים שעל הרצפה הוא החימום האידיאלי לבית! אנחנו מזמינים אתכם לסייר באתר, לקרוא, להתעניין וליצור איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר לחורף חם, נעים וביתי!