חימום פנלים חסכוני לבית, שילוב מנצח בין הסקה לחימום תת-רצפתי

אם אתם בונים בית חדש או עושים שיפוץ מסיבי בבית, כנראה שאחד הדברים שעלה בראשכם הוא חימום תת-רצפתי או לפחות הסקה לבית. הרי מי לא רוצה להגיע לבית נעים וחמים גם בימים הכי קרים בשנה, ולהנות מאוויר נעים ומלטף שמקבל אותנו בברכה בכל חדר?

חימום תת-רצפתי, שפרוס תחת כל רוחב הרצפה שלנו ומחמם את כל החלל נשמע אמנם נהדר, אך למעשה יש לו חסרונות רבים –  ואחד מהחסרונות האלו נמצא ממש בתוך השם שלו: הוא תת-רצפתי. כלומר, את גופי החימום מניחים מתחת לריצוף. זה אומר שני דברים – הראשון הוא שאם תרצו להתקין חימום תת-רצפתי בבית קיים, תצטרכו לעשות שיפוץ מסיבי ולהרים את כל הריצוף, פעולה יקרה וחסרת טעם; השני הוא שאם תהיה תקלה מסוימת באחד החלקים של מערכת חימום תת-רצפתי, יהיה צורך להרים שוב את הריצוף, פעולה מורכבת שרק בעל מקצוע מומחה יוכל לעשות. 

אז איך בכל זאת מקבלים את החימום המקיף והאפקטיבי של חימום תת-רצפתי והופכים דירה פשוטה  וסטנדרטית לדירה נעימה ומיוחדת, ומצד שני לא מרימים את הרצפה? הכירו את הפיתוח האיטלקי שכבש את העולם: חימום רצפתי, או בשמו השני חימום פנלים! 

חימום רצפתי בלי להרים את הרצפה – איך זה קורה?

מערכת החימום הרצפתי "טרמודול" האיטלקית היא מערכת חימום היקפית לבית, שיושבת במקום הפאנל המקיף את הקיר, במעבר הזה שבין הקיר לרצפה. החום מופץ על ידי מערכת הפאנלים ההיקפית, מפוזר במהירות בכל רחבי הבית ומחמם גם את הקירות. הייחודיות של המערכת נטועה בעובדה שמדובר על מערכת חיצונית – את המערכת מתקינים בקלות בהיקף הקיר במקום הפאנלים, מבלי להרים את הרצפה. אין אפילו צורך לערוך שיפוץ מהותי כדי להתקין את המערכת, ותמיד ניתן להתקין אותה בקלות ובכל בית, דירה או חלל באשר הוא. גם אם קורה וישנה תקלה, ניתן לתקן אותה ללא כל בעיה, שכן יש גישה פשוטה לכל חלקי המערכת וכל חשמלאי יכול לבדוק את המערכת ולטפל בה. הפנלים של טרמודול פותחו באיטליה ושם הם מיוצרים עד היום, תחת פיקוח הדוק על איכות החומרים. 

פנל חימום רצפתי בשילוב פרקט אצל לקוח

האם מערכת טרמודול חסכונית באנרגיה?

כדי להבין איך אנחנו חוסכים באנרגיה, כדאי להכיר חוק פיזיקלי חשוב – חוק שימור האנרגיה. לפי החוק הזה, לא נקבל יותר אנרגיה ממה שהכנסנו לחלל. כשמערכת החימום שלנו נמצאת מתחת לרצפה והיא למעשה חיצונית לבית, האנרגיה שלה מתבזבזת בשתי דרכים: פעם אחת החום שנמצא מתחת לרצפה פשוט בורח החוצה לפני שהוא מגיע לבית, ופעם שנייה החום צריך "לטפס" מעל הריצוף, וכך הוא מבזבז עוד אנרגיה עד שהוא מגיע אלינו. כשהמערכת נמצאת ממש בתוך הבית – על הפנלים – היא לא מבזבזת את כמויות האנרגיה האלו, ולכן היא חסכונית יותר.

למעשה, מערכת טרמודול מתאפיינת בחסכון עצום של אנרגיה בזכות פיזור גופי החימום מסביב לבית ובתוכו, שהופכים את חימום הבית למהיר ויעיל. כמו כן, החום נספג בקירות, שבתורם מחזירים את החום כלפי הבית, כך שהקירות עצמם אינם נותרים קרים ואף משתפים פעולה עם המערכת. לבסוף, המערכת נשלטת על ידי טרמוסטט כללי או טרמוסטט בכל חדר, וכך ניתן לשלוט עליה בצורה מרבית – ניתן להפעיל או לכבות בכל חדר לפי הצורך, וכך להעצים את החיסכון.

מערכת טרמודול האיטלקית עד כדי כך חסכונית באנרגיה, שבאירופה ניתן לקבל החזר מס על התקנת המערכת, בשל העובדה שהיא נחשבת ירוקה וידידותית לסביבה!

מערכת חימום רצפתי – רק בפרקט או גם בריצוף אחר?

פרקט הוא חומר מבודד שיודע לשמור נכון על הטמפרטורה של הבית. כלומר, אם הבית מקורר היטב, הוא ישמור על הקור; אם הבית מחומם היטב, הוא ישמור היטב על החום. כשמשלבים את הפרקט עם חימום פנלים, מקבלים בית נעים, חסכוני וחמים – הבית מתחמם באמצעות הפנלים, הפרקט שומר על החום ואתם מקבלים בית חמים לכל החורף גם בלי להשקיע אנרגיה גבוהה!

ניתן לחפות בפנלים מחממים פרקט למינציה, פרקט דור 2 וכמובן גם פרקט עץ אמיתי, אבל זה לא אומר שמוכרחים להשתמש בפרקט. ניתן לחפות את הקיר בפנלים מחממים גם כשמדובר על ריצוף כמו גרניט או פורצלן, בעוביים שונים ובשילובים שונים, ולהתאים את הפאנל גם מבחינה עיצובית לריצוף. 

כמו כן, בניגוד לחימום באמצעות מערכת הסקה, מערכת שתופסת מקום רב על הקיר ובמקרים מסוימים אף מכערת את העיצוב בבית, מערכת הפנלים לא תופסת מקום ולמעשה משתלבת באופן נפלא עם הקיר והריצוף, עד שאפילו לא מרגישים את נוכחותה!

קר לכם בבית? מערכת חימום נוחה, חסכונית ופשוטה לחימום הבית!

אז אם נמאס לכם להיכנס לבית קפוא ואתם רוצים להנות מבית נעים וחמים, מחום בריא שאינו מפזר חיידקים ואינו מייבש את האוויר, בהתקנה קלה ומבלי לתפוס משטח הקיר, הגעתם למקום הנכון – זה הזמן להכיר לעומק את מערכת טרמודול, השילוב המנצח בין הסקה לבין מערכת חימום תת-רצפתית.

אתם מוזמנים למלא את הטופס הבא ולעשות את הצעד הראשון לקראת בית חכם וחמים, ואנחנו ניצור אתכם קשר במהרה! 

בין אם אתם לקראת מעבר לבית חדש וצריכים להחליט האם להתקין מערכת חימום לבית, בין אם אתם שוקלים להחליף את מערכת ההסקה הנוכחית שלכם ובין...
חורף – גשמים, ברקים, קר מאוד בחוץ והחושך מגיע מוקדם, ומה יכול להיות יותר כיף מלהגיע הביתה אחרי יום עבודה עמוס ולהיכנס לבית חמים ונעים,...
בונה או משפץ?

השאירו פרטים בטופס או פשוט חייגו: 055-6804425

לקבלת הצעה מותאמת אישית!