הקשר בין חימום תת רצפתי לוורידים ברגלים

חשוב לדעת: חימום תת רצפתי יכול לגרום לדליות ברגליים!

הסכנה הבריאותית בהתקנת חימום תת רצפתי

( מתוך מגזין בריאות העולמי )

חימום תת-רצפתי נשמע כמו חלום להרבה אנשים, שחולמים לחזור הביתה מהעבודה או לצאת מהמקלחת לרצפה חמה ולבית נעים גם בשיא החורף. על אף כל היתרונות הנעימים והחמימים של חימום תת-רצפתי, יש גם חסרונות שעליהם פחות מדברים, כאשר אחד מהם הוא הקשר הבלתי נמנע בין חימום תת-רצפתי (בין אם חשמלי או על מים) לורידים בולטים ברגליים.

רגע לפני שאתם מחליטים להתקין חימום תת-רצפתי בבית, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא – וגם להבין מה הן החלופות הבריאות יותר לבית נעים מכל צדדיו.

ורידים ברגליים – מה זה אומר בעצם?

ורידים בולטים ברגליים (או בשמם הפורמלי, 'דליות' או 'אי ספיקת ורידים כרונית'), הם למעשה התרחבות קיצונית של הורידים בגפיים התחתונות. לרוב הם בולטים, כחולים, גלויים ונפוחים.

מדובר על תופעה נפוצה שיכולה לגרום לכאבים וגרד באזור הרגליים, ליצור עומס על השוקיים וכן לגרום לקהות וכבדות ברגליים כאשר יושבים או עומדים. חלק מהתסמינים יכולים להיות נפיחות ובצקות וכן פצעים וכיבים באזור הרגליים. גם אם לא חשים בתסמינים האלו, אנשים רבים מוטרדים מהמראה הבולט והנפוח של דליות ורידים, מראה לא אסתטי בהחלט.

איך זה קורה – מכשול במנגנון זרימת הדם

תפקידם העיקרי של הורידים הוא להחזיר את הדם מהאזורים השונים בגוף אל הלב. הזרימה הזו מתאפשרת בזכות שלושה מנגנונים:

  • הלחץ שנוצר על ידי התכווצות הלב 
  • הלחץ שנוצר על ידי התכווצות השרירים (במיוחד בזמן הליכה)
  • קיומם של שסתומים קטנים, הממוקמים לאורך נתיב הוורידים השטחיים ומונעים מהדם לחזור בחזרה למטה 

במקרה של בעיות עם שסתומים אלו, או מכשול כלשהו במנגנון זרימת הדם, הדם עלול לזרום בכיוון ההפוך. כך נגרמת הצטברות של דם באזור, וההצטברות הזו היא שגורמת לוורידים הבולטים ברגליים.

מה מביא לאי ספיקת ורידים, ואיך מונעים את התופעה מראש?

אפשר להסכים על כך שורידים בולטים ברגליים היא תופעה לא רצויה שכדאי להימנע ממנה ככל האפשר. ועכשיו בואו נדבר על השאלה החשובה באמת: למה בעצם נוצרות הדליות, ואיך ניתן למנוע את הופעתן?

יש סיבות שונות שמגבירות את הסיכון לפתח דליות של הגפיים התחתונות. בין הסיבות אפשר למצוא חום, אורח חיים לא פעיל מספיק, עמידה ממושכת, מחזור דם לא תקין וכן הריון. כדי למנוע דליות ורידים ברגליים יש להימנע מישיבה ממושכת ולהקפיד לבצע פעילות גופנית (אפילו הליכה). מומלץ גם להרים את רגלי המיטה כדי לאפשר זרימת דם טובה גם במהלך הלילה.

אבל סיבה נוספת הגורמת להתפתחות של דליות היא חימום תת רצפתי. 

איך חימום תת רצפתי גורם לורידים ברגליים?

חימום תת-רצפתי יוצר הבדלי טמפרטורות משמעותיים בין הרגליים והראש. אזור הרגליים חם מאוד, בעוד אזור פלג הגוף העליון נמצא בטמפרטורה נמוכה במספר מעלות. בגלל כמות האנרגיה הגבוהה שצריך להשקיע בשביל לחמם את החלל באמצעות חימום תת רצפתי, מבלי משים אנחנו מעלים את הטמפרטורה עוד יותר, ורק מגדילים את פערי הטמפרטורות.

ההבדלים האלו, והטמפרטורה הגבוהה לה זוכות הרגליים שלנו, תורמים רבות להתפתחות של דליות ברגליים ולבעיות ורידים. 

אבל אנחנו לא רוצים לבאס לכם את החלום להתקין חימום תת-רצפתי בבית וכך לזכות לבית נעים בכל ימות החורף. כדי לקבל גם בית חמים מכל הכיוונים, וגם להימנע מתופעות מכוערות ומסוכנות כמו דליות, כדאי להכיר את מערכת טרמודול.

חימום רצפתי – ולא תת רצפתי!

הדרך לזכות גם בחימום איכותי של הבית וגם להימנע מבעיות ומחלות ורידים היא באמצעות חימום פנלים רצפתי של מערכת 'טרמודול' האיטלקית, האיכותית והמהפכנית.

במקום להתקין את החימום מתחת למרצפות, מתקינים את הגוף המחמם על הפנלים המקיפים את הקירות. החימום שנפלט מהפנלים מתפרש בצורה היקפית ומטפס גם על הקירות, וכך הפרש המעלות בין רצפה לתקרה הוא פחות מעשירית המעלה!

מעבר ליתרון הבריאותי הברור, לחימום של טרמודול יש הרבה יתרונות על פני חימום תת-רצפתי: הוא חסכוני יותר, יעיל יותר, אחיד בחלל, אקולוגי וההתקנה שלו היא פשוטה וקלה משמעותית.

אז אם אתם מחפשים דרך לחמם את הבית שלכם ולעשות את זה בצורה הטובה, הבריאה והאידיאלית, זה הזמן לפגוש מקרוב את מערכת החימום של טרמודול! 

בין אם אתם לקראת מעבר לבית חדש וצריכים להחליט האם להתקין מערכת חימום לבית, בין אם אתם שוקלים להחליף את מערכת ההסקה הנוכחית שלכם ובין...
חורף – גשמים, ברקים, קר מאוד בחוץ והחושך מגיע מוקדם, ומה יכול להיות יותר כיף מלהגיע הביתה אחרי יום עבודה עמוס ולהיכנס לבית חמים ונעים,...
בונה או משפץ?

השאירו פרטים בטופס או פשוט חייגו: 055-6804425

לקבלת הצעה מותאמת אישית!