חימום בעזרת קונווקטורים + פאנל חימום

אומנם ישראל היא מדינה חמה, וקרוב לשמונה חודשים בשנה אנו עסוקים בעיקר בנושא הקירור, רק כשמגיע חורף ומזג אוויר מתקרר, אנחנו מבינים את הערך של חימום הבית. לרוב בישראל נהוג להשתמש ברדיאטורים חשמליים, מפזרי חום, תנורי ספירלה, תנורי נפט או גז, קמינים, מקריני חום, מזגנים קונווקטורים. לכל אחת משיטות החימום יתרונות וחסרונות משלה, שמתרכזים מסביב לסוגיות יעילות, בטיחות, עלות רכישה, פשטות התקנה וצריכת אנרגיה שמתורגמת לכסף.

כך למשל רדיאטור בטיחותי יותר מתנור ספירלות לוהט, אינו גורם לייבוש האוויר ויש לו מנגנון ויסות לחיסכון באנרגיה. הוא יכול לדלוק לילה שלם, וקל לנייד אותו ממקום למקום. יחד עם זאת, התפשטות החום שלו איטית, וצריך לדאוג להפעיל אותו לפני שנכנסים לחדר. בהשוואה לרדיאטור, תנור ספירלות מתחמם הרבה יותר מהר, יוצר חימום ממוקד וגם יחסית זול לרכישה. יחד עם זאת חום ואוויר לא מתפזרים באופן שווה, והמכשירים פחות בטיחותיים ונוטים להתלקחות. מפזרי חום זולים, קטנים, ניידים ומתחממים מהר, אך החימום שלהם נקודתי ומתאים יותר לחללים קטנים. אחד מהמכשירים החשמליים השימושיים ביותר בחורף ישראלי הוא המזגן. הוא כבר קיים ברוב הבתים ולכן זמין, הוא חסכוני, מחמם מהר, בטיחותי ולא מזהם את הסביבה. אך גם הוא אינו מושלם: הוא עלול לשמש מקום אחסון של כל מיני מזהמים, הוא מייבש את האוויר, מייצר הרגשה מוטעת של אוורור וגורם לכאבי ראש, וגם דורש תחזוקה שוטפת.  

בין הדרכים השונות לחמם בית, קונווקטור תופס בצדק את אחד המקומות הראשונים. לפי חוקי הפיזיקה בזמן חימום חלל כלשהו אוויר חם עולה למעלה, ואוויר קר יורד. לפיכך, יש זרימת אוויר טבעית, ומתרחש חימום הדרגתי של החלל. חימום מסוג זה פשוט למדי, ויחד עם זאת יעיל מאוד. היתרון העיקרי של השימוש בשיטת קונווקטור הוא שאין צורך ליצור פרויקט מורכב של מערכת חימום, וגם לא נדרשת התקנת צינורות ודודי חימום יקרים.

לרוב קונווקטורים הינם חשמליים. הם הכי מתאימים לחימום דירות בזכות גודלם הקומפקטי, וכל מה שנדרש ע”מ להפעילם זה לחבר אותם לשקע חשמל. 

יתרונות קונווקטורים חשמליים:

  • כשהם ממוקמים נכון, הם מספקים חימום אוויר יעיל ומהיר 
  • מידות קומפקטיות ומשקל נמוך של הקונווקטואים מקלים על הובלה והתקנה
  • בטיחות תפעולית
  • עבודה שקטה
  • מגוון אפשרויות רחב של חומרים וצבעים
  • במקרה של תקלה ניתן לטפל בה יחסית בקלות ללא צורך להרים את הרצפה
  • בחלק מהדגמים המתקדמים יש אופציית הפעלה מרחוק

ויש גם כמה חסרונות:

  • פיזור החום בחלל אינו שווה ואחיד: ליד מקור ההסקה חם, וככל שמתרחקים ממנו החום הולך ויורד.
  • קונווקטור פחות יעיל בחללים עם תקרות גבוהות משום שהחום נוטה לברוח למעלה.
  • מקורות הסקה תופסים שטחי קיר ולעיתים מפריעים למקם רהיטים.

אם משווים יתרונות לעומת חסרונות, עדיין השימוש בשיטת קונווקטור הינה יעילה ובטוחה. 

בשנים האחרונות הולכת ומתרחבת שיטת הסקה ע”י פאנל חימום, שזה בעצם סוג של חימום רצפתי. רצפתי ולא תת-רצפתי. פאנל חימום לא נתלה על קירות ולא תופס שטח שאפשר למצוא לו שימושים אחרים. המערכת נמצאת על פנלים המקיפים רצפת בית, וזה היתרון והחידוש הגדול שלה שמאפשר התקנה חיצונית ומהירה, ללא הרמת רצפות, וחימום אופטימלי של הבית, בדרך החסכונית והיעילה ביותר.

סוג זה של הסקה אינו פוגע בבריאות האדם ומטיב עם אנשים בעלי אלרגיות, כי הפאנלים החמים מגינים מפני עודף לחות ואבק. חום עיקפי של הפאנלים מתפשט באופן שווה, ואין שום בעיה שרהיטים או וילונות יגעו בהם, מכיוון שהם בטוחים לחלוטין. בנוסף, התקנת הפאנלים מאפשרת לעצב את חלל הבית בצורה הרמונית, כי הפאנלים מגיעים במגוון רחב של גוונים, כולל חיקוי חומרים טבעיים ומרקמים אחרים. 

מערכת טרמודול היא מערכת פאנלים חכמה, ירוקה, חסכונית, קלה להתקנה ונוחה לשימוש. הפאנלים המולבשים על הקירות פולטים את החום בצורה היקפית, וכך מחממים את חלל הבית ביעילות ובמהירות. הם מאפשרים אגירת חום על ידי הקירות וכתוצאה מכך שמירה על חימום נעים וחסכוני, שלא “בורח”. צריכת האנרגיה יורדת בכ-30%, ואתם מקבלים שליטה מדוייקת בטמפרטורת החדר (דיוק של עשירית המעלה) בעזרת טרמוסטט חכם.

אומנם ישראל היא מדינה חמה, וקרוב לשמונה חודשים בשנה אנו עסוקים בעיקר בנושא הקירור, רק כשמגיע חורף ומזג אוויר מתקרר, אנחנו מבינים את הערך של...
בין אם אתם לקראת מעבר לבית חדש וצריכים להחליט האם להתקין מערכת חימום לבית, בין אם אתם שוקלים להחליף את מערכת ההסקה הנוכחית שלכם ובין...
בונה או משפץ?

השאירו פרטים בטופס או פשוט חייגו: 055-6804425

לקבלת הצעה מותאמת אישית!